Back-end Developer (Java) - Up to $3000

Tuyển dụng Back-end Developer (Java) - Up to $3000

Mô tả công việc

We’re looking for Back-end Developer (Java) -Open level - Up to $3000:

  • Develop core library for back-end services for VNG's products (fin-tech, cloud services, web platform,...).
  • Build back-end services.
  • Build management tools and data processing.
  • Control the service operations for running smoothly and without errors.
  • Participate in analyst, design and develop system platform.

Trách nhiệm

  • Attractive salary & benefits you'll love
  • Building large-scale products
  • Working in one of the best places to work in VN

Kỹ năng

MySQL OOP Java

Yêu cầu kinh nghiệm

  • Experience with Java.
  • Strong knowledge of OOP, Data Structure and Algorithms.
  • Strong knowledge of Web Programming is a plus.
  • Strong experience with RDBMS like MySQL, PostgreSQL.
  • Experience with NoSQL databases, such as LevelDB, MongoDB, Cassandra is a plus.
  • Strong experience with microservices architecture is a plus.
  • Strong experience with Messaging System like Kafka, ZeroMQ, Rabbit MQ is a plus.
  • Basic knowledge of Linux servers.
  • Basic knowledge of caching in web API.
  • Good analytical and problem-solving skills.

Việc ứng tuyển Online cho một công việc tại 5JobVN, là bạn đã đồng ý tuân thủ và tuân theo các Quy Định và Điều khoản của chúng tôi. Bạn phải đồng ý với các Điều khoản và Điều kiện và tuân thủ các quy định của 5Job.

Thông tin việc làm

  • Ngày đăng: 4 năm trước
  • Lương:
  • Vị trí: Back-end Developer (Java) - Up to $3000
  • Loại việc làm: Full Time
  • Địa điểm làm việc:TP Hồ Chí Minh,
  • Giới tính: (Any)
  • Hạn nộp: 23/07/2024

Bản đồ

Thông tin công ty

Các việc làm khác

+ Xem tất cả việc làm

Mạng tìm việc 5Job, kết nối ứng viên với quý công ty!

Dù bạn là ai, công việc gì 5Job đều có thể tìm cho bạn 1 công việc phù hợp, giới thiệu cho quý công ty một ứng viên sáng giá nhất.